Gülbahar Mah. Avni Dilligil Sokak No:7 Çelik İş Merkezi C Blok Kat:5 Daire:19/20 Şişli- İSTANBUL
Gizlilik ve Veri Koruma

Sinüs Araştırma’nın Gizlilik ve Veri Koruma Taahhüdü

Avrupa Birliği tarafından karara bağlanan ve 25 Mayıs 2018 itibariyle geçerli olan Genel Veri Koruma Yönergesi (“GDPR”), bireylerin gizlilik haklarının korunması (örneğin, rıza konusunda daha sıkı sınırlamalar, unutulma hakkı, kullanılabilecek kişisel verinin miktarı ve cinsi, veriye erişim ve güvenlik vb) alanında Avrupa Birliği’nde ve birçok diğer ülkede hali hazırda yürürlükte olan korumaların ötesinde evrimsel bir adım daha atmış oldu.

Sinüs Araştırma, özellikle katılımcıların bilgilerinin korunması söz konusu olduğunda kayıtlı tüm pazar araştırma şirketleri (ICC/ESOMAR Uluslararası Pazar Kodları, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma ile Veri Analizi) için geçerli olan iş ahlakı kuralları ve mevcut tüm yerel yönetmeliklerin talimatları ile gerekliliklerine uymaktadır

Anonim veri ve erişim güvenliği

Sinüs Araştırma, veri toplama çalışmalarının bir parçası olarak katılımcılarının kişisel bilgilerini korumak amacıyla anonimleştirme tekniklerini kullanmaktadır. 

Böylece erişim, yalnızca bilinmesi gerekenler temelinde operasyon birimlerindeki saha çalışması ekipleriyle sınırlandırılmıştır. Sinüs Araştırma aynı politikayı ve özeni, müşteri tarafından sağlanan örnekler, Sinüs Araştırma çevrim içi panel katılımcıları ve çevrimdışı katılımcılar için de uygulamaktadır.

Global Gizlilik ve Veri Koruma Politikası

Sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak, Sinüs Araştırma veri koruma kanunlarına, regülasyonlarına ve kurallarına uluslararası bağlamda uyum göstermeyi taahhüt eder.

Şifreleme

Sinüs Araştırma, başta çalışanların bilgisayarları olmak üzere birçok şifreleme çözümleri kullanmaktadır. Şirket, [yazılım] uygulamalarına ilişkin belli panel uygulamalarının yanı sıra sağlık, siyasi görüş, vb. ilişkin veriler gibi özel (hassas) kişisel veri kategorilerini içeren veri tabanlarının şifrelenmesi için
de gerekli önlemleri almaktadır.

Tedarikçiler

Sinüs Araştırma, şirketin veri koruma gerekliliklerini temel alarak kişisel veri işleyen tedarikçilerin seçimini gerçekleştirmek için prosedürlere sahiptir. Bu, tüm tedarikçilerin en az müşteriler ile imzalanan kadar katı veri koruma maddeleri içeren bir anlaşma imzalamaları gerektiği, hiçbir tedarikçinin gerekli korumayı sağlayıp müşterinin rızasını almadan hiçbir kişisel veriyi EEA dışına aktaramayacakları anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra tedarikçilerimiz, kişisel veri işleme hizmetlerini Sinüs Araştırma’nın onayı olmadan alt işleyicilere taşere edememektedirler.

Veri transferleri

Sinüs Araştırma, şirket ve tedarikçileri arasında sınır ötesi veri transferleri konusunda sözleşmeye bağlı bazı önlemler almıştır. Yeterli veri koruma seviyesine sahip olmamasıyla bilinen bir ülkeye veri transferi yapılması gerektiğinde, Sinüs Araştırma AB Standart Sözleşme Maddelerinin uygulanmasını, kişisel verinin korunması için uygun teknik ve örgütsel önlemlerin alınmasını sağlamaktadır. Sinüs Araştırma müşterilerinin, katılımcılarının ve çalışanlarının kişisel verilerini korumayı taahhüt etmektedir.

Veri gizliliği hakkında herhangi bir sorunuz varsa veya daha fazla açıklamaya ihtiyaç duyuyorsanız lütfen sorunuzu info@sinusarastirma.com.tr adresinden bizimle iletişime geçiniz.